Παρασκευή, 13 Ιανουαρίου 2017

Το πρόγραμμα των χορευτικών στην ''Πίτα του Ηπειρώτη 2017''. Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017. ώρα 10.00' στο ΣΕΦ

Σημείωση: Για τυχόν αλλαγές στον πρόγραμμα θα σας ενημερώσουμε .

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Β` ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
19 ΣΥΛΛΟΓΟΙΔΑΣΚΑΛΟΙ
ΑΡΤΑ
Πολιτιστικός Λαογραφικός Σύλλογος Γραμμενίτσας ΆρταςΜαρία Νάκα
Πολιτιστικός Λαογραφικός Σύλλογος Μελισσουργιωτών Άρτας ``Ο Αι Μάρκος``Σπύρος Πουλιάνος
Επιμορφωτικός Σύλλογος Νεοχωρίου ΆρταςΙωάννης Σαπλαούρας
Πολιτιστικός & Εξωραϊστικός Σύλλογος Αγίων Αναργύρων ΆρταςΙωάννης Σαπλαούρας
Λύκειο Ελληνίδων ΆρταςΙωάννης Σαπλαούρας
Πολιτιστικός Σύλλογος Άρτας ` Ο Μακρυγιάννης `Φώτης Στάμος-Ελένη Μανώλη
Μορφωτικό & Φιλολογικός Σύλλογος "Σκουφας" ΑρταςΝίκος Λιόντος
ΠΡΕΒΕΖΑ
Αφελφότητα Ανωγειατών & Περιχώρων ΦιλιππιάδαςΝικόλαος Λιόντος
Εκπολιτιστικός Σύλλογος Νέας Κερασούντας ΠρεβέζηςΜαρία Νάκα
Σύνδεσμος Συρρακιωτών ΠρεβέζηςΚώστας Σάνης


ΕΠΑΡΧΙΑ
Πανηπειρωτική Ένωση Νομού ΚαβάλαςΓεώργιος Καραγεωργίου
Σύλλογος Ηπειρωτών Φαρσάλων & ΠεριχώρωνΝικόλαος Γκριτζάλης
Ηπειρωτική Αδελφότητα Νομού Μαγνησίας


ΑΤΤΙΚΗ
Ένωση Ηπειρωτών Αγίου Δημητρίου Αττικής `Το Κούγκι `Τζένη Κωστούση-Διονύσης Κάρδαρης
Σύλλογος Ηπειρωτών Καματερού ΑττικήςΚώστας Τομαράς
Ένωση Ηπειρωτών ΕλληνικούΗλίας Ντίνος
Ένωση Ηπειρωτών Βύρωνα ΑττικήςΗλίας Ντίνος
Ένωση Ηπειρωτών Γλυφάδας Αττικής `Η Πίνδος`Ηλίας Ντίνος
Εκπολιτιστικός-Μορφωτικός & Λαογραφικός Σύλλογος Ηπειρωτών Νέας Ιωνίας ΑττικήςΑντώνιος Μαστοράκης




ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΧΟΡΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ
Μπιρμπίλης Στα δύο 3
Για μια φορά είναι η λεβεντιά Τρία και στα δύο 3
Τζουμέρκα μου περήφανα Τσάμικος 3
Γιάννης Κώστας 3
Γιάννος ο Περατιανός Τσάμικο και Καλαματιανός 3
Κλάματα 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Γ` ΕΝΟΤΗΤΑ ( ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΟΡΕΥΤΙΚΑ)
ΣΥΛΛΟΓΟΙ ( 12 ) ΔΑΣΚΑΛΟΙ


Πολιτιστικός Σύλλογος Ηπειρωτών Κορινθίας ` Η Πίνδος Παναγιώτα Μίκρου
Σύλλογος Ηπειρωτών Θριασίου Πεδίου Ελευσίνας Ελήνη Γκόγκου
Ηπειρωτικός Σύνδεσμος Πειραιώς Χρήστος Δημητρίου-Δημήτρης Κούργιας
Ένωση Ηπειρωτών Αγίου Δημητρίου 1 Το Κούγκι ` Διονύσης Κάρδαρης-Τζένη Κωστούση
Ένωση Ηπειρωτών Καματερού Κώστας Τομαράς
Ένωση Ηπειρωτών Αχαρνών Θεοφάνης Μεντής
Σύλλογος Ηπειρωτών Πετρούπολης ` Απειρώταν ` Βαρβάρα Μπότσαρη- Θοδωρής Μπότσαρης
Σύλλογος Ηπειρωτών Αγ. Αναργύρων Βαρβάρα Μπότσαρη- Θοδωρής Μπότσαρης
Σύλλογος Ηπειρωτών Καλλιθέας Βαρβάρα Μπότσαρη- Θοδωρής Μπότσαρης
Ενωση Ηπειρωτών Ιλίου Έφη Ρούτη-Βασίλης Τσούνης
Ένωση Ηπειρωτών Βύρωνα Ηλίας Ντίνος
Αδελφότητα Ηπειρωτών Αργυρούπολης Νικός Ζέκης






ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΧΟΡΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ
Εμπάτε αγόρια στο χορό Μέσα έξω 3
Κοντούλα λεμονιά Στα τρία 3
Μενούσηs 3
Δεν μπορώ μανούλ `μ ( Γιατρός ) γύρισμα Πωγωνήσιο 3


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Ε` ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ( ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΩΝ )

` Δάσκαλοι

ΑΡΤΑ
1 Λύκειο Ελληνίδων Άρτας Ιωάννης Σαπλαούρας
ΑΤΤΙΚΗ
2 Ομοσπονδία Μουργκάνας Ρούλα Χίνου-Μαρίνα Τζάκου
3 Ένωση Ηπειρωτών Αγίου Δημητρίου ``Το Κούγκι` Διονύσης Κάρδαρης-Τζένη Κωστούση
4 Ένωση Ηπειρωτών Αχαρνών Αττικής ` Θεοφάνης Μεντής
5 Ηπειρωτικός Σύνδεσμος Πειραιώς Χρήστος Δημητρίου-Δημήτρης Κούργιας
6 Σύλλογος Ηπειρωτών Ελληνικού Αττικής `Το Ζάλογγο` Ηλίας Ντίνος
7 Σύλλογος Ηπειρωτών Περιστερίου Νίκος Παπαδιώτης -Βαγγέλης Κουτσοπάνος
8 Ενωση Ηπειρωτών Ν. Σμύρνης "Η ΤΙΤΑΝΗ" Διονύσης Κάρδαρης
ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΧΟΡΟΣ
1 Τέτοια ώρα ήταν ψες Καγκελάρης Παπαδατών
2 Βαριά βαρούν τα σήμαντρα Συγκαθιστός

Κότα μου κοτούλα μου



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤ` ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

20 ΣΥΛΛΟΓΟΙ
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
1 Τοπική Κοινότητα Πέρδικας Αλέξανδρος Γιαννακός
2 Εκπολιτιστικός Σύλλογος Καρβουναρίου Παραμυθιάς Λαμπρινή Δήμα
3 Εκπολιτιστικός Σύλλογος Παγκρατίου Παραμυθιάς Παναγιώτης Παππάς
4 Φιλοπρόοδος Σύλλογος Γραικοχωρίου Θεσπρωτίας Θωμάς Λάμπρου
5 Πολιτιστικός Σύλλογος Αγοράς Δήμου Σουλίου Αικατερίνη Ιωάννου

ΙΩΑΝΝΙΝΑ
6 Μορφωτικός & Πολιτιστικός Σύλλογος Νέων Ρωμανού Ιωαννίνων Αλεξάνδρα Αποστολάκη

ΑΤΤΙΚΗ
7 Αδελφότητα Ρωμανιωτών Αττικής ` Λάκκα Σούλι` Θοδωρής Τζαρτζούλης-Αφροδίτη Γκιοπάνου
8 Σύλλογος Ηπειρωτών Αγίων Αναργύρων Αττικής Βαρβάρα Μπότσαρη Θοδωρής Μπότσαρης
9 Σύλλογος Ηπειρωτών Καλλιθέας Αττικής Βαρβάρα Μπότσαρη Θοδωρής Μπότσαρης
10 Σύλλογος Ηπειρωτών Πετρούπολης Αττικής `Απειρώταν ` Βαρβάρα Μπότσαρη Θοδωρής Μπότσαρης
11 Αδελφότητα Λεπτοκαρυάς Θεσπρωτίας ` Η Αγία Βαρβάρα ` Βαρβάρα Μπότσαρη Θοδωρής Μπότσαρης
12 Σύλλογος Ηπειρωτών Θριασίου Πεδίου Ελένη Γκόγκου
13 Σύλλογος Ηπειρωτών Ηλιούπολης Αττικής Γιάννης Παναγόπουλος-Μαριάνα Τζοβάρα
14 Σύλλογος Ηπειρωτών Ανω Λιοσίων Παναγιώτης Παπανικολαόυ
15 Σύλλογος Ηπειρωτών Ζεφυρίου Αττικής Αρης Κατσινέλλης
16 Σύλλογος Ηπειρωτών Λαυρεωτικής "ο Πυρρος" Βασιλική Πετράκη
17 Σύλλογος Αποδήμων Ασσιωτών Πρέβεζας Νίκος Τριανταφύλλου
18 Σύλλογος Ηπειρωτών Παιανίας Νίκος Τριανταφύλλου



ΕΠΑΡΧΙΑ
19 Πολιτιστικός Σύλλογος Κορινθίας ` Η Πίνδος ` Παναγιώτα Μίκρου
20 Πολιτιτιστικός & Μορφωτικός Σύλλογος Φλώρινας ` Το Φλάμπουρο`







ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΧΟΡΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ
1 Τρία Μπαϊράκια Μέσα έξω 3
2 Στο Σούλι βγαίνει αυγερινός Τσάμικος 3
3 Πουλάκι 3
4 Φρακοπούλα Στα τρία και στα δύο 3
5 Ξύπνα περδικομάτα μου 3
6 Παραμυθιά ( Παραμυθιώτικος ) γύρισμα στα δύο 3





ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Ζ` ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

20 Σ ΥΛΛΟΓΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ




ΙΩΑΝΝΙΝΑ



1 Πολιτιστικός Σύλλογος Καρδαμμιτσίων Ιωαννίνων ` Η Πρόοδος` Τάσος Κοτσινάς
2 Μορφωτικός & Εξωραϊστικός Σύλλογος Νεοχωροπούλου Δουρούτη Ιωαννίνων Ροζαλία Νούση
3 Νομικό Πρόσωπο Δημοσίου Δικαίου Δήμου Ζίτσας Σταυρούλα Ράρρα
4 Σύλλογος Γυναικών Πραμάντων Ιωαννίνων Σταυρούλα Ράρρα
5 Μορφωτικός & Πολιτιστικός Σύλλογος Εργατικών Κατοικιών Ανθούπολης Ιωαννίνων Φρειδερίκη Σιούλα
6 Χορευτική Ομάδα Ζίτσας



ΑΤΤΙΚΗ
7 Ομοσπονδία Σωματείων Επαρχίας Άνω Δερόπολης Β. Ηπείρου ` Οι Σελλοί ` Κωνσταντίνα Βασίλη
8 Αδελφότητα Αγίας Μαρίνας Πωγωνίου Ιωαννίνων Κωνσταντίνα Βασίλη
9 Αδελφότητα Ηπειρωτών Αργυρούπολης Νίκος Ζέκης
10 Σύλλογος Διβριωτών Βορείου Ηπείρου Νίκος Ζέκης
11 Αδελφότητα Βασιλοπουλιωτών Ιωαννίνων Νίκος Ζέκης
12 Ομοσπονδία Αδελφοτήτων Λειβαδιάς Βορείου Ηπείρου Νίκος Ζέκης
13 Αδελφότητα Αετόπετρας Δωδώνης Ιωαννίνων Νίκος Ζέκης
14 Σύλλογος Ηπειρωτών Αγίας Παρασκευής Αττικής Βασίλω Ιωάννου
15 Ενωση Ηπειρωτών Αχαρνών θεοφάνης Μεντής
16 Ηπειρωτικός Σύνδεσμος Πειραιά Χρήστος Δημητρίου & Δημήτρης Κούργιας
17 Αδελφότητα Αγίας Παρασκευής Κόνιτσας Ελένη Σιάφη
18 Ένωση Ηπειρωτών Ιλίου Αττικής Έφη Ρούτη-Βασίλης Τσούνης
19 Πολιτιστική Ένωση Βουθριωτού`Ρωμιοσύνη Παράδοση` Ιωάννης Χαλματζής
20  Σύλλογος Πραμαντιωτών








ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΧΟΡΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ
1 Ζαγορίσια χαβάδια Στα δύο 3
2 Βαρέθηκα την ξενιτιά Τσάμικο Κονιτσας 3
3 Δόντια πυκνά 3
4 Μπεράτι 3
5 Καπέσοβο 3
6 Δεροπολίτισσα 3


Δεν υπάρχουν σχόλια: